
Боец на годината за Стара Загора 2025. Изключително скромен и внушителен. Това е 21-годишният Кристиян Канев. Тренира нонстоп от 14 години, 8 от които борба. Шеста година е в старозагорския боен клуб "Атила“. Роден в Гълъбово, но израснал в Стара Загора. Бил е в училището за шампиони "Тодор Каблешков“, завършил в Професионалната гимназия по електроника "Джон Атанасов“.
Национален състезател към федерацията по ММА в категория до 84 кг. Два пъти вицесветовен шампион при юношите, бронзов медалист при мъжете до 21 г., балкански шампион по ММА, както и европейски шампион по граплинг. Има близо 100 медала за 6 години. Многократен републикански шампион и два пъти най-техничен състезател на България.

Освен всичко това води и тренировки по ММА във филиалите на "Атила“ в Гурково и Павел баня и в една от почивките даде първото интервю в кариерата си.
КАК ПОСТИГАТЕ ВСИЧКО ТОВА?
Труд и упоритост.
ЛЕСНИ БИТКИ НЯМА, НО КОЯ БЕШЕ НАЙ-ТРУДНАТА?
На едно от европейските срещу словенец. Знаех какво трябва да направя, но силите не ми стигнаха.

ВИЗУАЛНО ВИ ОПРИЛИЧАВАТ НА АНТЪНИ ДЖОШУА
Благодаря за високата оценка, но имам още много да уча. Любимец ми е от боксьорите. Възхищавам се на физиката и уменията му.
А ОТ ММА БОЙЦИТЕ СИМПАТИЗИРАТЕ НА…
Ислам Махачев
СТРЕМИТЕ ЛИ СЕ КЪМ UFC?
Да, това е най-високият връх в нашия спорт. Надявам се нещата да се случат постепенно. Както знаете, все още съм по аматьорския правилник.
Надявам се до година, две да се състезавам професионално във възможно най-добри вериги и след като натрупам достатъчно опит, ще дойде и моят момент да влезна в UFC.

ДА НЕ НИ ЗАБРАВИТЕ КАТО ВИ ПОРАСНЕ РАБОТАТА?
В никакъв случай. Мисля единствено тренировъчните ми лагери да са в чужбина, защото в България няма достатъчно партньори. Обичам си страната и мисля да остана тук.
ИМАТЕ ЛИ ЧОВЕК ДО СЕБЕ СИ?
Не.
СЛЕД ТОВА ИНТЕРВЮ МОЖЕ ПЪК ДА СЕ ПОЯВИ?
Бих се радвал, но за семейство ми е рано още.

КАК ПРИЕМАТЕ ЛИШЕНИЯТА, ДОКАТО ДРУГИТЕ СЕ ЗАБАВЛЯВАТ ПО ЗАВЕДЕНИЯТА?
Не обичам да излизам. Не пия алкохол, какво да правя на заведение освен да си поръчам вода и да слушам висока музика… скучно ми е. Хубаво ми е когато съм в залата и съм във форма. Може би се справям, защото тренирам от малък. Ако не го правя няколко дни, не се чувствам добре.
КАТО ГОВОРИМ ЗА ЗАВЕДЕНИЯ, ГЛЕДАЙКИ НАЦЕПЕНИТЕ БАТКИ, КАКВО ВИ МИНАВА ПРЕЗ УМА?
Смешни са ми. Не се дразня, просто не им обръщам внимание.
ХРАНИТЕЛНИЯТ РЕЖИМ
Тук водя сериозна борба, защото имам доста изкушения.

НАЙ-ГОЛЯМАТА КРИЗА
Тук се включва неговият треньор с думите: "Миналата година преди световното в Узбекистан получи страшни кризи, заради дискова херния. Инжекции, процедури, в самолета само той си знае какво преживя.
Въпреки болките записа две победи и щеше да стане световен шампион. Отслабна с почти 10 кг. Има невероятно сърце и дух – такова, каквото го няма при 90% от състезателите.
Изключително дисциплиниран, не закъснява и не отсъства. Нямал съм проблеми с него“, увери ни националният треньор Ивайло Георгиев-Машината и президент на боен клуб "Атила“.
СВОБОДНОТО ВРЕМЕ, КОЛКОТО И МАЛКО ДА Е
Карам мотор и си разхождам кучето на село.
