
Двама мъже на 39 и 40 г. са задържани за 24 часа заради вчерашния огромен пожар в местността "Седми километър“. При извършване на строителни дейности и работа с флекс, те неумишлено са запалили сухи треви в имот в землището на село Малка Верея.
Поради разрастналия се пожар, вследствие на силния вятър са изгорели къщи, стопански постройки, ниски храсти и дървета в местностите "Седми километър“, "Черния мост“ и "Бобоолу“.

Нанесени са значителни материални щети, които са в процес на установяване. Няма пострадали хора. Образувано е досъдебно производство под надзора на Старозагорската районна прокуратура.
Благодарение на бързата реакция и отличната стиковка на 8 институции, хората във вилната зона на Стара Загора бяха евакуирани за кратко време. На място вчера работиха 14 екипа от старозагорската пожарна и техни колеги от Сливен.
За подсигуряването на града от евентуални други произшествия се включиха два екипа от Пловдив. Съдействие бе оказано от Министерство на отбраната с хеликоптери и модули за наземно гасене.
На място бяха кметът на Стара Загора Живко Тодоров, който ръководи и участва в гасенето, областният управител д-р Неделчо Маринов, секретарят на общината Николай Диков, директорите на пожарната и полицията старши комисарите Стоян Колев и Красимир Христов.

В гасителните действия се включиха полицейски и служители на общината, военни, Държавното горско стопанство и представители на различни институции. Стотиците доброволци, които се стекоха за пореден път показаха, че Стара Загора е за пример в това отношение.

Към момента пожарът е локализиран, на място има огнеборци, които гасят локални огнища в периметъра. Помагат и доброволците от формированието към общината.
