
Установени са лицата, които изпотрошиха детски катерушки, пързалка и пейки в парк "Артилерийски“ в Стара Загора. Това съобщи секретарят на общината Николай Диков.
"Поднасям благодарности на полицията за бързата реакция. Оставаме непримирими към всички прояви на безсмислено унищожаване на обществено имущество и на нарушенията на реда“, подчерта Диков.
Отстраняването на щетите в парк "Артилерийски“ е започнало и се извършва от звено "Организация на движението и аварийна поддръжка“ към общината.
По-рано през деня беше съобщено за проявата на вандализъм, която включва изхвърлени през оградите 7 пейки, изтръгнати 2 кошчета за смет, заедно със стойките и фундамента им, счупена указателна табела и елементи от детска пързалка.
"Пейките вече са върнати на местата им в детската площадка, благодарение на полицаи и родители. Те бяха и допълнително закрепени към бетонова основа.
Утре ще се ремонтира и възстанови детското съоръжение. Ще се бетонират и кофите за смет“, съобщи Методи Губеров, главен експерт в звено "Организация на движението и аварийна поддръжка“.
До края на следващата седмица ще се ремонтират и счупените пейки.
