
Нападателят на Берое Франсиско Сагардия е с фрактура на глезена след двубоя с Ботев Пловдив. Таранът ще носи гипс между 30 и 45 дни.
Припомняме ви, че Сагардия получи тежката контузия в 33-ата минута в "Битката за Тракия“ загубена от "зелено-белите“ с 0:1 и бе изнесен на носилка. Той бе заменен от Хуанка Пинеда, който се завърна от мачовете с националния отбор на Доминиканската република.
Това означава, че заралии остават без тарани за гостуването си на ЦСКА-София в Благоевград на стадион "Христо Ботев“ на 21 септември от 17:30 ч. Титулярът Сантяго Годой – Кошмара изтърпява наказание от два мача, заради пререкания и изритана топка на мача с Хебър и няма да вземе участие в двубоя с червените.
Не е ясно и състоянието на халфа на старозагорци Карлос Алгара, след грубото влизане на Ивелин Попов в 86-ата минута на двубоя, когато капитанът на пловдивчани получи директен червен картон.
Стефан Гаврилов и Викторио Вълков въобще не попаднаха в състава за битката с "канарчетата“. Добрата новина е, че след наказание се завръща централният защитник Франко Рамос.
