
За пореден път, през изминалата седмица бе посегнато на фигурата на момиче с домашен любимец, част от кампанията за намаляване на пътния травматизъм в Стара Загора.
На 5 май в късните часове на денонощието, общинска камера засече мъж, който събаря детския макет, след което "поздравява“ cъс среден пръст. Кадрите вече са предадени на органите на реда. Припомняме ви, че съоръжението бе поставено след първите два вандалски акта.
Дарението на Община Стара Загора на двете фигури направи общинският съветник и член на Сдружение с нестопанска цел "Аз съм бъдещето. Пази ме!“ Бояна Танева Манова. Идеята ѝ бе да се изостри вниманието на шофьорите, както и да напомни на подрастващите да използват пешеходните пътеки.
Те бяха монтирани до две от големите старозагорски училища 2-ро и 5-то през септември миналата година. Първият път момичето с домашния любимец бе потопено в канала близо 24 часа след монтирането, а след това бе захвърлено и в района на Генералската чешма на Аязмото.
ОЩЕ ПО ТЕМАТА
