
8 старозагорци са глобени за употреба на алкохол на обществени места през изминалата седмица. На още 11 са написани актове за административни нарушения.
Припомняме ви, че Наредбата за обществения ред в община Стара Загора забранява употребата на алкохол на открито в паркове, градини и междублокови пространства и засилените проверки са с такъв фокус.
Съвместната работа между общината и органите на реда – Звено "Инспекторат“, група "Общинска полиция“, полицията, както и специалисти "Обществен ред и сигурност“, цели да се осигури по-спокойна и безопасна среда за жителите и гостите на града, с акцент върху пътната безопасност.
Освен 19-те акта, са издадени и 344 глоби с фиш на стойност 20 лв. 23 автомобила са принудително преместени от "паяк“, а 16 са таксувани на място. На 82 МПС са поставени скоби.
Наред с глобите, е извършено и принудително преместване на незаконно разположени преместваеми обекти.
От общината са решени да продължи с активната си работа за гарантиране на реда и безопасността на гражданите, и призовават жителите да спазват действащите наредби и да съдействат за поддържането на чиста и приветлива градска среда.
