
42-годишен старозагорец попадна за постоянно в ареста по обвинение в кражба на лек автомобил и продажбата му за скрап, пише "Монитор“.
Колата били задигната от улица в Града на липите навръх Нова година, по същото време собственикът й празнувал с приятели , за известно време на трапезата бил С.С., който отдавна бил хвърлил око на старичкия Голф 3.
Мъжът използвал подправен ключ, включил двигателя "на късо“ и откарал возилото до съседно село, където го продал за скрап. Вещите, които намерил в купето пък раздал на приятели.
Сигнал за кражбата на автомобила е бил подаден в старозагорското Второ РУ "Полиция“ чак на 11 януари. Извършителят бил установен и задържан първоначално за 72 часа с прокурорско постановление на 6 февруари. Част от откраднатите вещи са намерени в дома му и върнати на притежателя, автомобилът обаче бил безвъзвратно разкостен.
