
С много настроение, песни и пъстри великденски творби премина традиционният конкурс-изложба "Писани яйца, шарени 2026“, организиран от отдел "Образование и младежки дейности“ в Община Стара Загора.
На сцената пред сградата на местната администрация малчуганите от 22 детски градини в общината и Центъра за подкрепа за личностно развитие представиха своите ръчно изработени великденски украси и писани яйца, с които изпълниха пространството с цвят, радост и празничен дух.
"Уважаеми директори, учители, родители и скъпи деца, за мен е голямо удоволствие да ви поздравя на традиционната великденска изложба, която организира Община Стара Загора. Благодаря ви за красотите, които сте сътворили, и ви пожелавам светли и споделени Великденски празници. Бъдете здрави“, обърна се към присъстващите началникът на отдел "Образование и младежки дейности“ в администрацията Станимира Димитрова.
Празничната програма бе открита от децата на ДГ № 3 "Ян Бибиян“, които представиха песни, посветени на Великден и Цветница, както и празнични стихотворения. С много настроение в програмата се включиха и малките танцьори от формация "Светулинчета“ към ДГ № 7 "Светулка“, които изпълниха "Празнична сюита“ под ръководството на Красимир Димитров.
За своето старание и творчество всички участници в изложбата получиха благодарствени грамоти, която остана подредена пред сградата на Община Стара Загора.
След празничната програма децата, заедно със своите учители и родители, се отправиха към храм Катедрален храм "Св. Николай Мирликийски Чудотворец“, където инициативата продължи.
