
Катастрофа между влекач и лека кола стана снощи в 19:36 ч. в Прохода на Републиката, съобщиха от полицията преди минути. В пътния инцидент са участвали БМВ управлявано от 36-годишен мъж и "Скания“ с 48-годишен шофьор.
Пострадали са водачът на лекия автомобил, който е бил прегледан и освободен и 32-годишния му спътник, който е в болница в Стара Загора с различни наранявания.
Алкохолните проби на шофьорите са отрицателни. Образувано е досъдебно производство под надзора на Районната прокуратура в Стара Загора.
По-рано през деня в 10:20 ч. на входа на село Загоре става друга катастрофа между товарно "Мицубиши Фузо“, управлявано от 48-годишен мъж и чакащ да завие наляво с 60-годишен шофьор с "Опел“. Вследствие на удара Опелът се отклонява в ляво и блъска насрещно движещ се "Мерцедес“ с 52-годишен водач.
60-годишният е откаран в болница в Стара Загора, където му е оказана медицинска помощ и е освободен, без опасност за живота. Алкохолните водачи на участниците в произшествието са отрицателни.
На 48-годишния водач е съставен акт за установено административно нарушение и е издаден констативен протокол за ПТП с пострадало лице.
