
С тържествена церемония в Кукления театър откриха Националната олимпиада по биология и здравно образование. "За нас е чест, че Стара Загора е домакин на националния етап. Вие сте сред най-подготвените ученици в страната и това е признание за вашия труд и постоянство. Пожелавам ви спокойствие, увереност и успех в състезателните дни“, отбеляза началникът на отдел "Образование и младежки дейности“ в общината Станимира Димитрова.
Церемонията по откриването бе съпътствана от музикални и танцови изпълнения с участието на ученици и млади изпълнители.
В рамките на събитието бе положена и клетва от участниците, а от името на организаторите приветствие отправиха Милена Йолдова – Стоянова, началник на Регионално управление на образованието и председателят на националната изпитна комисия – проф. д-р Албена Йорданова.
Олимпиадата продължава със състезателната си част и се организира от Министерството на образованието и науката, Регионалното управление на образованието и домакините – Пето основно училище "Митьо Станев“ с подкрепата на общинската администрация.
