
Областната междуведомствена комисия, водена от заместник областния управител д-р инж. Дани Бечев заседава във връзка с предстоящите проверки на водните обекти в областта, които започват от днес и продължават до 30 октомври.
Инспекциите обхващат 121 язовира, като повечето от тях са Първа и Втора степен, а общо 33 са класифицирани в Трета степен.
Обект на проверките, освен язовирите, са още водоизточници за питейна вода и част от речните корита на реките, които са извън регулация.
По време на заседанието заместник областният управител д-р инж. Бечев призова институциите да бъдат безкомпромисни по отношение на контрола и спазването на нормативните уредби.
"Тази година пред комисията предстои да извърши сериозен обем от работа. По никакъв начин не можем да си позволим да застрашаваме населението и инфраструктурата в областта и следва да бъдем максимално взискателни към собствениците на водните обекти“, категоричен бе заместник областният управител.
Комисията от проверяващи включва представители на Областна администрация, Държавна агенция за метрологичен технически надзор, Регионална дирекция "Пожарна безопасност и защита на населението“, Басейнова дирекция "Източно-беломорски район“, Държавно предприятие "Управление и стопанисване на язовири“, Областна дирекция "Земеделие“, "Напоителни системи“, Регионална дирекция по горите, Регионална инспекция по опазване на околната среда и водите, Регионалната здравна инспекция и ВиК.
