
Община Стара Загора ще бъде част от глобалната инициатива "Часът на Земята“, която отбелязва своята 20-годишнина. Тя ще се проведе в събота между 20:30 и 21:30 ч. и призовава жителите да изгасят осветлението в домовете си в посочения час.
Кампанията обединява милиони хора по света около каузата за опазване на природата и насърчава отговорното отношение към околната среда.
Инициативата напомня, че дори малките действия имат значение, когато са част от обща кауза. Общината призовава гражданите, институциите и бизнеса да се включат и да станат част от глобалното събитие.
