
Старозагорските майки получиха своето кътче и лично място за кърмене, повиване, смяна на памперси и уединение. Четирите специализирани пейки от естествено дърво вече се използват активно.
"Всички, които имаме деца знаем, колко е трудно и как се сменят памперси по пейките в парка и в количката, за това заедно с Гергана Станчева направихме подарък за всички наши съграждани“, обяви старозагорският общественик и бизнесмен Янко Янков.
"С много любов към децата на Стара Загора бяха монтирани четири кътчета, които можете да откриете, до шадравана на "Жабките“, в парковете "Станционна градина“, "Тракия“ и "Артилерийски“.
След приключване на ремонтните дейности с такива пейки ще се сдобият и парковете "Алана“ и "Пети октомври“, анонсира председателят на сдружението "Истината за Стара Загора“.
Той обясни, че идеята е на бившата Мисис България Гергана Станчева, която се занимава активно с благотворителност, а инициативата е стартирала първо в градовете Ямбол, Сливен и Бургас.
