
Блъснато дете и трима самокатастрофирали в Старозагорско. Вчера в 11:50 ч. на кръстовището на улиците "Александър Стамболийски“ и "Стара планина“ в Казанлък, "Хонда“, управлявана от 38-годишен мъж удря 11-годишно момче на пешеходна пътека, съобщиха от полицията днес.
Пострадалото дете е получило нараняване на лакътя, било е обслужено амбулаторно в болнично заведение и е освободено за домашно лечение.
Водачът е тестван за употреба на алкохол, отчетен е отрицателен резултат. Образувано е досъдебно производство.
Предният ден в 21:30 ч. на пътя Зетьово – Чирпан, "Пежо“ управлявано от 34-годишен мъж се блъска в пътен знак и спира в нива. Пострадала е 28-годишна жена, която пътувала в автомобила.
Транспортирана е в болнично заведение, без опасност за живота. Водачът е тестван за употреба на алкохол, отчетен е отрицателен резултат. Започнато е досъдебно производство.
Два часа-по късно в на ул. "Св. Св. Кирил и Методий“ в село Скобелево самокатастрофира с "Опел“ с 19-годишен шофьор.
Колата излиза извън пътното платно и блъска стоманобетонен стълб на тротоара. Пострадали са водачът и 17-годишен младеж, пътувал в автомобила. Настанени са в болница, без опасност за живота. Водачът е тестван за употреба на алкохол, отчетен е отрицателен резултат. Съставен му е акт.
Четири часа по-късно, в село Бъдеще самокатастрофира "Фолксваген“ управляван от 19-годишен мъж. Колата се блъска в ограда и къща на частен имот. На шофьора и спътниците му – мъже на 17 и 18 г., и жена на 18 г. е оказана медицинска помощ и са били освободени за домашно лечение. Водачът е тестван за употреба на алкохол, отчетен е отрицателен резултат. Съставен му е акт.
