
Старши треньорът на Берое Пламен Липенски започна подготовка с група от 21 футболисти, 6 от които юноши и нито един нов. Минути преди първата тренировка, той говори за предстоящото пред клуба.
ЦЕЛИТЕ
"В момента не можем да говорим за реални цели. За да го направим трябва да разберем с какъв материал ще разполагаме. Реалист съм и не искам да обещавам нищо.
Последният път, когато Берое се класира за евротурнирите бе с мен. Иска ми се и сега да го постигнем, но това е само желание и мечта.
ПРАВИЛОТО НА БФС ЗА БРОЙКАТА БЪЛГАРИ
Щом трябва да започнем с четирима българи, значи трябва да разполагаме с осем равностойни играчи. Бройката е голяма и ни идва в повече. Не съм говорил с президента дали ще се спазва правилото. В момента имаме готовност за трима. Разполагаме с юноши, с които трябва да се работи, за да разчитаме на тях.
ТРАНСФЕРИТЕ
Имаме интерес и към българи и към чужденци, но всичко е свързано с пари. Клубът е в преговори за продажбата на някои от играчите. Чух, че има проблем с наказание от ФИФА за картотекиране на нови играчи, но Ернан Банато ни увери, че всичко ще се нормализира.
ПОДГОТОВКАТА
Към момента няма нищо сигурно. Работим по програмата за подготовка и контролите, за които нямаме точни дати. Знаете, че повечето отбори ще бъдат на по-хладни места, а тези от Втора и Трета лига започват по-късно. Много ще е трудно в тази насока. Очакваме Хуанка Пинеда тези дни, а утре Карлос Алгара“, завърши спецът.
