
Дигиталната "Зелената книга на Стара Загора“ беше активирана днес и вече е достъпна за всеки. "Това е нашето дигитално зелено пространство за мнения и вдъхновение от старозагорци, които споделят общата ни кауза за зелен и по-чист град, в който да ни е приятно да живеем“, дефинира зам.-кметът Радостин Танев.
В него могат да се подават препоръки за озеленяване на междублокови пространства или други територии, да се споделят идеи за реализирането на екологични инициативи и да се прочете информация за вече осъществени добри практики.
Можете да разглеждате снимки, а също и да се запознаете с интересни сведения за зеленото богатство на Стара Загора – там са вписани всички видове дървета, на които дължим славата на един от най-притегателните градове в България.
Представени са и възможностите за предаване на разделно събрани отпадъци, адреси и контакти, които да улеснят хората в търсенето на информация.
Активирането на "Зелената книга на Стара Загора“ е част от проявите през последните 5 дни, посветени на Седмицата на Земята в Община Стара Загора.
Международният ден на планетата 22 април е отбелязван всяка година като част от подкрепата на общината за смислените екологични инициативи, но за първи път през тази година по идея на кмета Живко Тодоров кампанията продължава през цялата седмица.
Можете да я намерите тук: https://www.zelenakniga.com/
