
За трета поредна година отборът на СУ “Железник“ завоюва първото място в 24-тото общинско състезание на младежките противопожарни отряди "Млад огнеборец“.
Второто място бе спечелено от отбора на СУ "Васил Левски“ към ЦПЛР – Стара Загора, трето – 09 ОУ "Веселин Ханчев“, а почетното четвърто място зае сборният отбор на 4 ОУ "Кирил Христов“ и 2 ОУ "П.Р. Славейков“ към ЦПЛР.
Победителите получиха своите награди от зам.-кмета Надежда Чакърова, която ги поздрави за отличното представяне по време на състезанието.
"Днес всички вие сте победители. Радвам се, че виждам тук млади хора, готови да действат с отговорност и отдаденост в помощ на другите. Идеята зад тези състезания е да развивате обща култура, физическа подготовка и възпитание, за да разбирате важността на пожарната безопасност“, акцентира зам.-кметът.
"Благодаря за примера, който давате. Пожелавам ви много успехи занапред и ви поздравявам за отличната организация на състезанието“, подчерта Чакърова.
Участниците в надпреварата получиха купи, грамоти, медали и спортни пособия (топки и уреди за спорт), осигурени от общината.
Старши комисар Стоян Колев, директор на пожарната в Стара Загора“, връчи отличията на СУ "Васил Левски“ класирало се на второ място.
Наградата за трето място бе връчена на отбора на 9 ОУ "Веселин Ханчев“ от старши инспектор Стоянка Великова, началник на група "Държавен противопожарен контрол и превантивна дейност“.
Наградата за четвърто място получи сборният отбор на 4 ОУ "Кирил Христов“ и 2 ОУ "П.Р. Славейков“. Тя бе връчена от младши инспектор Теньо Делев.
Събитието бе организирано съвместно от Община Стара Загора и Районната служба "Пожарна безопасност и защита на населението“.
Надпреварата се проведе традиционно на лекоатлетическата писта на стадион "Берое“. В рамките на състезанието участниците преминаха през теоретична и практическа подготовка, насочена към усъвършенстване на знанията и уменията им в областта на противопожарната безопасност.
Младите огнеборци се съревноваваха в две атрактивни и динамични дисциплини – "Бойно разгръщане на състезателна пътека“ и "400-метрово щафетно бягане с препятствия“.
Припомняме ви, че Движението Младежки противопожарни отряди (МПО) "Млад огнеборец” е възстановено в България от началото на учебната 1999/2000 година, по разработен Примерен устав, включен в Указанията на Министерство на образованието и науката.
Основната цел на младежкото движение е повишаване на физическата дееспособност на младежите и развиване на трайни практически умения и готовност за правилни действия при пожари, стихийни бедствия и аварии.
