
Заповед на кмета на Стара Загора Живко Тодоров спира движението по участък от ул. "Св. Княз Борис“ в центъра на областния град за няколко часа в събота.
Отсечката е между бул. "Руски“ и ул. "Цар Иван Шишман“. Времето на действие на заповедта на градоначалника е от 10 до 17 ч. в първия почивен ден от уикенда.
Причината е осигуряването на безопасно провеждане на събитието под надслов "Ден без коли на ул. "Св. Княз Борис“ – празник за всички!“, организирано с цел празнични изяви, творчество и движение без автомобили.
Призовават се водачите на моторни превозни средства да спазват стриктно вертикалната маркировка и да не нарушават временната организация.
Движението на моторни превозни средства ще се нормализира незабавно след приключване на мероприятието по преценка на служителите, пряко ангажирани с охраната на събитието.
