
Откриха изложбата с наградени творби от традиционния конкурс за сурвачки "Сурва, Весела Година“ във фоайето на общината.
Децата от ДГ № 20 "Мир“ и ДФА "Траянци“ допринесоха за празничното настроение със своите песни и танци и сурвакарски обичай. Всички участници в празничната програма получиха като подарък детски книги, осигурени от общината.
"Днешното събитие е истински празник за всички нас, защото тук виждаме не просто красиво изработени сурвачки, а истински шедьоври, създадени с любов, въображение и уважение към българските традиции, похвали децата зам.-кметът Надежда Чакърова и ги поздрави за труда, вдъхновението и уважението към българските обичаи от името на кмета Живко Тодоров.
Директорът на Центъра за подкрепа за личностно развитие /ЦПЛР/ Златица Радева, отбеляза, че тазгодишният конкурс е събрал 219 впечатляващи сурвачки, създадени от деца и ученици от различни възрастови групи от Стара Загора и други региони на страната.
Тя подчерта, че пъстротата и автентичността на сурвачките са били водещи при оценяването от журито, съставено от експерти в областта на приложните изкуства.
Отличените ще получат своите награди и грамоти в Центъра на ул. "Захарий Княжески“ № 71, ет. 3. Протоколът с имената на отличените участници от конкурса е публикуван на сайта му.
Сред гостите на откриването бяха: Станимира Димитрова, началник на отдел "Образование и младежки дейности“, Здравко Димитров, ръководител звено "Младежки дейности“, експерти от същата дирекция, Радослав Балкански, кмет на Млада Загора, Сиана Сивова, зам.-кмет на Млада Загора, Деница Димитрова, председател на Младежки общински съвет – Стара Загора, както и родители, граждани и други.
Изложбата ще бъде отворена за посетители до 20 декември. Тя е организирана от ЦПЛР с подкрепата на общината.
