
Представителството на СБХ – Стара Загора и общината канят жителите и гостите на града на откриването на традиционната си коледна изложба. Експозицията ще бъде представена утре, от 18 ч. в зала "Лубор Байер“.
Експозицията е групова и представлява своеобразна покана към почитателите на изобразителното изкуство да подарят късче естетика на най-близките си хора. В коледната изложба са включени живопис, малка пластика, рисунка, графика и приложни изкуства.
Преобладават малките формати, които впечатляват с изящество, детайл и интимния жест на съприкосновението с изкуството.
В духа на традицията изложбата ще посрещне новата година и ще може да бъде разгледана до 25 януари.
