
Казанлъшкият районен съд одобри споразумение, постигнатото между 38-годишния Д. К. и 39-годишния Н. Д., по дело за отглеждане и притежание на марихуана.
Н. Д. ще търпи общо наказание лишаване от свобода в размер на 1.6 г., при първоначален строг режим. Наложено му е и наказание глоба в размер на 10 хил. лева. Той е осъждан преди постигане на споразумението.
Наложеното наказание на неосъждания Д.К. е лишаване от свобода за срок от 2 години, чието изпълнение е отложено с четиригодишен изпитателен срок. На него е наложена същата глоба.
Пред съдебния състав обвиняемите се признаха за виновни за това, че на 25 юли в местността "Старите лозя“ до Казанлък са отглеждали 519 броя растения от рода на конопа (марихуана, канабис), както и че на същата дата и място, без надлежно разрешително, са държали 171,98 гр. марихуана.
Двамата мъже признаха и че са разполагали с поливна система и фотоволтаични панели за отглеждането на канабиса.
Одобреното споразумение е окончателно и има последиците на влязла в сила присъда.
