
Около стотина протестираха мирно тази вечер на разклона на околовръстното за Хрищени. Старозагорци припомниха за загиналите четирима абитуриенти от Езиковата гимназия и за поредицата от катастрофи, които стават в този участък.
Организаторите бяха категорични, че като за начало полицейското присъствие трябва да стане осезаемо. Недоволството стартира в 17:30 и продължи близо час.
Агенция "Пътна инфраструктура“ и Община Стара Загора обявиха, че предприемат съвместни действия стана ясно в петък. Експерти на агенцията и общината направиха оглед на кръстовището и започват работа по подготовката на споразумение, което да регламентира сътрудничеството за реализирането на обекта.
Целта е сегашното четириклонно кръстовище, след изработването на технически проект, да се реконструира в кръгово и да се повиши безопасността на движение в района.
В момента движението там е изключително интензивно. За намаляване скоростта на движение по главното направление преди и след кръстовището е поставена напречна шумна маркировка и скоростта на движение е ограничена до 50 км/ч.
Въпреки това голяма част от шофьорите продължават да преминават с висока скорост, а отсечката погуби и човешки животи.
