
Стара Загора е един от над 10-те града, в които се проведе национален протест срещу войната по пътищата. Протестиращите се събраха на площада пред общината и поискаха промени в законодателството, изразяващи се в по-строги мерки срещу джигитите на пътя.
Приятели и съученици на загиналата преди две години Мария край Калофер с балони и рози почетоха момичето, което днес трябваше да навърши 19 години. Тя стана жертва на 17-годишен без книжка, който се преобърна с джипа си и се удари в дърветата на път за екопътеката "Бяла река“.
С едноминутно мълчание и сведени глави, мирните протестиращите изразиха надежда, че законотворците най-накрая ще ги погледнат. Едно от конкретните искания бе да се премахне "деяние по непредпазливост“. Протестът преминал под мотото "Животът е дар! Пазете го!“, приключи с полетяли към небето балони и много мъка пропита с надежда, че войната по пътищата все някога ще спре.
