
Екоинспекцията в Стара Загора проверява сигнал за замърсяване от депото за отпадъци край село Ракитница.
Това потвърди пред Радио Стара Загора директорът на РИОСВ Диана Искрева в отговор на твърдение на жители на селото, че след обилните валежи през почивните дни е изтекло голямо количество инфилтрат.
Ресорният заместник-кмет Радостин Танев увери пред държавната медия, че няма опасност за живота и здравето на хората в Ракитница , не съществува и опасност от замърсяване на почви и води заради изтичането на инфилтрата. Според него на място е извършена съвместна проверка от общинския отдел "Екология“ и експерти от Регионалната екоинспекция.
