
"Когато дойдох в Стара Загора, заварих някаква основа на отбор, но играчите бяха на различни етапи на физическата си форма. До десетия кръг продължаваха да пристигат нови състезатели, което не позволи на тима да се сработи.
Спортно-техническите качества на футболистите определено не са традиционни за последните години в "Берое“, защото бюджетът беше намален няколко пъти. Ще направим всичко възможно отборът да изглежда по различен начин през пролетта“, обясни в обзорно интервю пред Радио Стара Загора старши треньорът на Берое Николай Киров.
Той разкри, че е дал на ръководството списък с шестима футболисти, чийто договори да бъдат разтрогнати. На тяхно място вероятно ще бъде привлечена по-малка бройка, но на по-високи финансови параметри.
Целта е да се търси по-високо качество за сметка на количеството. Към момента в клуба има постъпила една оферта за голмайстора на тима Абубакар Тунгара, като предстои ръководството на клуба, заедно с играча и агента, му да вземат решение дали тя да бъде приета.
Николай Киров сподели, че беройци ще започнат подготовка на 4 януари, като до 16 ще се готвят в Стара Загора. След това тимът заминава на подготвителен лагер в Турция, където ще изиграе пет контролни срещи.
"Ще дам шанс за изява на абсолютно всички футболисти. Само от тях си зависи дали ще намерят място на терена в официалните мачове“, обеща наставникът на "зелено-белите“. Той призна, че с идването си в Стара Загора е останал неприятно изненадан от липсата на обещаващи млади кадри от школата на клуба.
"С изненада установих, че голяма част от талантливите момчета са привлечени от други отбори. Въпреки това, ще дадем шанс на всяко момче, което има възможност да се развива.“ Като пример той посочи Божидар Пенчев, който е твърд титуляр, откакто Киров пое треньорското кормило.
"Призовавам всички родители на талантливи млади играчи да насочат децата си към "Берое“, защото те са бъдещето на клуба и всеки ще получи шанс за изява“, заяви Николай Киров. На феновете на "Берое“ той пожела много здраве и късмет през новата година и да не спират да подкрепят емблемата на Стара Загора от трибуните.
