
"Надявам се да продължаваме да работим сериозно. Не искам да казвам големи думи, имаме 8-10 човека на по 16-17 години. Много е трудно, ако трябва да бъдем реалисти, с тези млади футболисти да играем в "А“ група. Трябва постепенно да интегрираме един или друг, но на нас ни трябват още хора“, заяви треньорът на Берое Петър Хубчев, цитиран от gong.bg.
"В начален етап е окомплектоването и тук не става въпрос за това, което искат треньорите, а за това, кое е най-добро за клуба, това правим“.
"Ние нямаме необходимата бройка, за да започнем административно първенството, камо ли качество. Това ще е първото нещо, което ще търсим. От друга страна, някои от тези момчета тренират с нас от началото на лагера, други тренират от началото на подготовката в Стара Загора, това е голям шанс за тях. Старанието им е наистина добро. Ако работят така, е въпрос на време да се наложат“, призна Хубчев.
"Те са от съвсем скоро. Разбрали сме се, че ще останат и за следващите две контроли до петък и тогава ще вземем решение, но не крием, че чакаме още нови“.
"Това, което казах за младите момчета, важи на 150% за вратарите. Те тренират още по-съзнателно, само че едното момче е на 15-16 години, а другият е Иван, ще търсим нови. На този етап най-важно е съзнанието и мисля, че то е добро“, каза Хубчев относно вратарския пост.
"Напоследък стана модерно да се акцентира върху колектива. Наистина е важна част от футбола, но не е най-важната според мен. Аз накланям на другата посока – уважението да е голямо, като колеги, като съмишленици.
Мисля, че е добре, не съм забелязал проблем. Дойдоха млади момчета, които бяха приети като равни с другите, в това отношение нямаме проблеми. Проблем е нивото, трябва да вдигаме нивото“, завърши Хубчев.
