
Районният съд в Стара Загора осъди на една година и четири месеца лишаване от свобода при първоначален "строг“ режим 34-годишен мъж, който при кражба на медна тръба увреди кислородната инсталация на старозагорската Университетска болница. Присъдата е определена след сключено споразумение между обвиняемия и прокуратурата.
Пред съда мъжът се призна за виновен в това, че на 20 ноември м.г. в старозагорската Университетска болница направил опит да открадне закрепена кислородно-подаваща инсталация, собственост на лечебното заведение.
В съдебно заседание обвиняемият декларира, че е подписал доброволно споразумението, съгласен е с неговите последици и се отказва от по-нататъшното разглеждане на делото по общия ред.
Одобреното от Районен съд – Стара Загора споразумение е окончателно и има последиците на влязла в сила присъда.
