
Без лекар, канализация и магазин. Така живеят 38-те жители на старозагорското село Кравино. Въпреки че, се намират на 20-тина километра от областния град, хората там се чувстват забравени от политиците. Спасение намират единствено в местното читалище "Саморазвитие”.
Там си имат клуб "Вълшебна бримка”, в който плетат чорапи и терлици. "Оплетохме и на Мая Манолова още като беше омбудсман и ги пратихме, но не знам дали ги е обувала”, довери ни председателят Лидия Петкова, която ни разказа, че освен тази дейност поддържат и клуб "Раздумка”.
"Всеки ден 10 човека се събираме и обсъждаме актуалните проблеми. Сега на дневен ред е тока. Организираме и литературни четения. Затова ни трябват книги и сме благодарни, че днес ни дарихте най-различна литература”, обясни 65-годишната бивша млечна лаборантка.
