Ковач, икономист и може би политик? Или момче от народа на 28. Завършва специалност "Бизнес икономика” и докато извайва шедьоври от метал, продължава да учи. Старозагорецът расте в занаятчийско семейство. Лута се доста, греши, инвестира в материали и машини, но преодолява трудностите и днес се радва на голям интерес. Дали ще е така и в политически план, ще разберем тепърва.

ЗАЩО ВЛИЗАТЕ В ПОЛИТИКАТА?
Корупция, задкулисие, олигарси, престъпност. Не мога повече да стоя безучастен. Ще "крещя”, докато достатъчно хора ме чуят и процесът по събуждане в държавата стане необратим. На местно ниво, Стара Загора има нужда от много промени и правилни решения. Пример: не мисля, че инвестициите в нов парк или пазар, са най-добре похарчените средства. Гръдът ни има нужда от по-добра добавена стойност, предприятия, инфраструктура, вдигане на стандарта.
ЗАЩО ИТН?
Участвах в Референдума и знаех, че има такива хора, които са се опитали да направят нещо, но са били спрени от държавната машина и сега отново се стремят да влязат вътре в системата. Разбира се, не се доверих просто така. Проучих политическата програма и хората на местно ниво. Установих, че всички са чисти хора, от народа. След това, нямаше какво да ме спре.

НА ВСИЧКИ ИЗБОРИ, ВСЕКИ ГОВОРИ ЗА КАУЗА. МРЪСНА ЛИ Е ТАЗИ ДУМА?
Не, ако наистина я носим в сърцата си. Моята лична кауза е развитие и запазване на всички занаяти. Тук е момента да спомена и за историческите възстановки, с които се занимавам.
УБИТИ ЛИ СА ЗАНАЯТИТЕ В БЪЛГАРИЯ?
Почти унищожени са. Трудно е дори да запазиш фрагментите. Никой вече не иска да работи с ръцете си, изцапан в мръсотията, но хората трябва да разберат, че само зад монитора и клавиатурата не става. По-голямата част от занаятчиите работят втора работа, което е показателно.
НА КАКВО ОТДАВАТЕ ИНФЛАЦИЯТА В МОМЕНТА?
Тя е резултат от поредицата локдауни и спирането на много бизнеси. Това доведе до голямо печатане на пари и раздаването им под формата на помощ за засегнатите от КОВИД-19, от една страна. От друга, това предизвика много голямо търсене, което пък покачи цените на материалите и ресурсите, които се използват в производството. Според мен, инфлацията няма да достигне рекордни нива, но при условие, че няма отново затваряния. Смятам, че за около година нещата ще се стабилизират.

ЗАЩО ДА ВИ ПОВЯРВАТ ИЗБИРАТЕЛИТЕ? С КАКВО СТЕ ПО-РАЗЛИЧЕН ОТ ДРУГИТЕ?
Нека всеки избирател погледне в душата и ума си и да застане пред огледалото. Сам да си направи анализ на случващото се.Прехранвам семейството си с тежък труд. Не съм от костюмарите, които никога не са работили. Не съм и от тези, които ги спускат в партийните листи с парашут. Цял живот съм на свободния пазар и се боря за всяко зрънце. Това ме кара да съм изключително мотивиран и копнеещ за промяната. Искам, знам и мога да помогна, тя да се случи! SZG
СНИМКИ: Личен архив
