
Градоначалникът на Стара Загора Живко Тодоров е водил разговор с Бойко Борисов за напускане на Изпълнителната комисия на ГЕРБ преди изборите, но тогава е било решено, че това би могло да повлияе на резултатите от вота на 19 април.
"Някой трябва да понесе отговорност. Аз съм отговорен човек и считам, че това е правилно. Разбира се, резултатът от изборите също повлияха на решението ми. Пожелах успех на колегите, нека да работят така, както намерят за добре и считат за правилно. Аз ще работя изцяло за Стара Загора, за да бъде още по-красив и уреден град“, категоричен бе кметът.
Той разкри за първи път, че в партийната работа е намирал повече различия, отколкото нещо, което да го мотивира. Това е бил и допълнителния мотив за решението му да напусне ръководството на партията.
"Имам свои виждания за това, как трябва да се работи и смятам, че когато един човек вижда по-различен начин нещата, а те не случват така, най-коректното от моя страна е не да създавам напрежение.
Винаги съм правил това което съм считал за правилно, както и преди изборите, когато не се кандидатирах за народен представител, защото смятах, че това няма да е правилно“, отбеляза Тодоров и допълни, че се чувства много по освободен след петък, когато официализира решението си.
"Когато посрещнах президента Румен Радев, не го направих от кариеризъм или нещо друго, а защото той преди няколко години помогна на града ни да бъдат асфалтирани улиците след разкопаванията по водния цикъл“, уточни кметът.
По думите му отношенията в политиката трябва да бъдат нормални, а не да има "някаква дива джунгла в която всеки да стреля по другия. Хората се отвратиха от последния парламент, от арогантното и обидно отношение и това бе причината партиите, които се държаха по този начин в парламента да бъдат прогонени“, смята Тодоров.
На въпросите на медията ни, как този акт ще се отрази на местната структура и ще напуснат ли ГЕРБ и други ключови лица, градоначалникът не пожела да влиза в подробности, но уточни, че остава член на партията, след като бе в ръководството 16 години.
