
Мощна подкрепа и препълнена "Арена 8888 София“ на финала на предизборната кампания на Коалиция "Прогресивна България“.
"Днес е привилегия да бъда на тази трибуна, защото усещам силата на достойните хора зад мен и зареждащата енергия на всички вас, хилядите достойни и свободни българи в тази зала. Благодаря ви за подкрепата!
И нека да кажем високо: тук не ни събира "ТикТок“, нито "Фейсбук“, както внушават някои политически шарлатани. Събира ни идеята за по-справедлива и по-свободна България, която ни срещаше по улиците и площадите навсякъде в страната. Там, където нашите опоненти въобще не слязоха, защото им е неудобно да ви погледнат в очите“, започна генерал Румен Радев.

"Неудобно им е, защото отказаха референдума заради обедняването, заради това, че стотици хиляди българи бяха принудени да търсят поминък зад граница и да гледат своите роднини от екраните на телефоните си. Неудобно им е заради ниските заплати и умиращите градове и села в България, заради излъганите надежди и сглобките с олигарсите.
Искам да заявя много ясно следното: "Прогресивна България“ няма да тръгне по пътя на сглобките. Коалиция с Борисов няма да има. Коалиция с ПП-ДБ, които съсипаха Конституцията и се опитват да опорочат изборите, е нежелана от нашите поддръжници, а всякакво взаимодействие с техния общ ментор Пеевски е абсолютно неприемливо“, даде яснота президентът /2017-2026/.
"Прогресивна България“ е алтернатива на този порочен картел на старите партии, които воюват с нас с всички подли методи. Нашата цел на следващите избори е пълно мнозинство.Обиколих цялата страна – навсякъде имаше пълни зали и пълни площади.

Само "Прогресивна България“ прави кампания в зали и по площади – навсякъде! И тези пълни зали ми дават надеждата, че ще постигнем пълно мнозинство, но трябва сериозна мобилизация. Остават ни само два дни. Два дни, в които трябва да убедим хората, че бъдещето зависи от техния вот.
"Прогресивна България“ не обещава чудеса, но обещава правила: Закон за всички! Мир, защото без него всичко останало губи смисъл!
Вярвам, че българите имаме огромен потенциал и работата на държавата е да създава условия за хората да реализират проектите, мечтите и таланта си тук – в България.

Да творят, да изобретяват, да отглеждат децата си в това благословено място, на което имаме късмета да сме се родили!
Да живеят, да мислят, да говорят, да гласуват свободно – което всъщност е големият страх на партиите от статуквото.
Днес е Ден на Българската конституция и искам да заявя, че ние няма да допуснем повече подобни погроми над нея! Ще работим за справедлива и правова държава!
Дилемата в неделя е или "Прогресивна България“, или завръщане към порочния кръг на сглобките под режисурата на Пеевски, Борисов, Василев и техните беквокали.

А всеки глас – това нека е ясно на всички наши сънародници – всеки глас за малките партии ще си остане просто статистика. Вярвам във вашия разум и решителност, вярвам в мъдростта на нашия народ.
Щастлив съм, че тази вечер с нас са нашите сънародници от Северна Македония, от Цариброд, от Звонско – нека ги приветстваме!
Както и нашите сънародници, завърнали се от чужбина – стотици такива срещнах из страната, които са дошли специално тук, за да участват в тази кампания, да помагат, да гласуват, за да се върнат обратно в България с достойнство и с чест!

Горд съм, че тази пълна зала тази вечер ни показва, че сме спечелили най-важната победа – победата над апатията и страха!
Защото само свободни, активни и смели хора, отворени към света, но познаващи и ценящи своята история, тачещи своя род, традиции, култура и език, могат да гледат уверено в бъдещето и да градят модерна държава! Готови сме! Можем! И ще успеем!“, завърши лидерът на "Прогресивна България“.
"Уникална емоция, уникален екип. Заедно можем повече. Нека се събудим на 20 април в една нова, честна, справедлива и прогресивна България“, коментира водачът на листата в регион Стара Загора и експертен ръководител на икономическия екип на коалицията Александър Пулев.
Купуването и продаването на гласове е престъпление!
