
Инициатива за пътна безопасност с послание за отговорност на пътя и опазване на човешкия живот се проведе днес в Стара Загора. Събитието се организира от Регионалното управление на образованието (РУО) в партньорство с Община Стара Загора и съдействието на сектор "Пътна полиция“.
Под надслов "Заедно за едно по-безопасно бъдеще“ деца, родители и учители се обединиха около важната кауза за изграждане на отговорно поведение на пътя още от най-ранна детска възраст.
"Важно е да възпитаваме у децата култура на поведение на пътя от най-ранна възраст и да изграждаме знания, умения и навици за безопасно придвижване, за да се чувстват спокойни, уверени и защитени. Необходимо е и да се повиши обществената ангажираност по темата“, подчерта началникът на РУО Милена Йолдова – Стоянова.
"Безопасността на движението по пътищата е част от нашето ежедневие и отговорност на всеки един от нас. От нашите действия зависят човешки животи. Ценно е, че подобни инициативи дават гласност на темата“, отбеляза Станимира Димитрова, началник на отдел "Образование и младежки дейности“ в общинската администрация. Тя призова за повече внимание и отговорност от всички участници в движението.
Инспектор Христакиева от "Пътна полиция“ апелира за по-голяма толерантност, предпазливост и внимание на пътя.
Чрез артистични изпълнения децата изразиха своето виждане и отношение към безопасността на движението по пътищата.
С много емоция и вдъхновение малките участници от ДГ №13 "Пролет“ изпълниха стихотворението "Светофар“ от Зоя Кацарова, ДГ №1 "Звънче“ представиха песента "Светофар“, ДГ №29 "Славейче“ рецитираха "Пътни знаци“ от Борислав Дончев, а ДГ №7 "Светулка“ зарадваха публиката с песента "Деца по зебрата“.
