
С много усмивки, топлина и вълнение старозагорската детска ясла №12 "Боровец“ отпразнува днес своя 50-годишен юбилей. Създадена на 18 март 1976 г., вече пет десетилетия детското заведение е място, изпълнено с грижа, любов и детски смях, където поколения малчугани правят своите първи стъпки в живота.
Сред официалните гости на празника бяха заместник-кметовете Павлина Делчева и Светослав Колев и секретарят на общината Николай Диков. Те поздравиха сърдечно екипа и поднесоха подаръци.
"Това е място, изпълнено с живот и смисъл – място, където детският смях и глъч създават незабравими моменти и правят ежедневието по-красиво и по-разнообразно. Може да разчитате на подкрепата на Община Стара Загора“, подчерта Делчева и предаде поздравленията.
Светослав Колев също поздрави екипа и поднесе букет на директорката от името на кмета Живко Тодоров, като изрази уважение към всеотдайната работа и професионализма на всички, които се грижат за най-малките.
Юбилеят уважи и д-р Антония Тодорова, началник на отдел "Здравеопазване и социални дейности“ в общинската администрация.
С вълнуващи думи към гостите се обърна директорът на детската ясла Надежда Владимирова. Тя отдаде заслужено признание на предишните ръководства, поставили основите на топлата и уютна атмосфера, и благодари на настоящия екип за отдадеността, с която заедно "създават вълшебната приказка в боровата гора“.
Поздрав отправи и директорът на ДГ "Светлина“ гл. ас. д-р Йоанна Димитрова, която отбеляза колко важно е яслата като място, където децата правят първите си стъпки в опознаването на света, и изрази готовност за добро сътрудничество занапред.
Малчуганите от петте яслени групи зарадваха всички присъстващи със специална празнична програма, изпълнена с песни, танци, много настроение и усмивки.
На събитието присъстваха още родители, директори на други детски ясли, както и бивши служители на детското заведение, които през годините са допринесли "Боровец“ да се превърне в истински дом за децата.
