
Държавното първенство по ММА посреща 330 участници утре в спортна зала "Стара Загора“. "Отборите масово са повишили бройката, което е сигурен знак, че този спорт се развива. Клубът ни ще бъде представен от 74 бойци от всички възрасти.
Ще дадем почивка на някои от титулярите ни, защото преценихме, че трябва да събират сили в наситения календар“, уточни пред медията ни националният треньор и президент на боен клуб "Атила“ Ивайло Георгиев – Машината, които са организатори и домакини.
Той посочи, че остриетата на клуба Кристиян Канев и Пламен Димитров няма да участват, но ще се представят с бойци от филиалите на "Атила“ в Павел баня и Гурково, където многократните шампиони се подвизават като играещи треньори.

В рамките на състезанието за първи път ще бъде включен и благотворителен елемент в помощ на семейство с четири деца, което губи бащата. Ще има поставена кутия за дарения и търг, в който състезатели ще дарят златните си медали от световни и европейски първенства и ще разпишат тениските си.

Припомняме ви, че националният отбор по ММА бе награден и от спортния министър Димитър Илиев. Поводът бе изключително конкурентното европейско първенство в Белград, където родните ни бойци завоюваха 13 медала, два от които златни при децата и мъжете.

Същевременно се проведе и девета кръводарителска акция в залата на боен клуб "Атила“, където 32-ма доброволци помогнаха за спасяването на човешки животи. Впечатляващото бе, че доста от тях прегърнаха идеята за пръв път.

2 thoughts on “Рекорден брой ММА бойци идват в Стара Загора, първенството с благотворителна нотка”
Comments are closed.