
Инспекторатът и Общинска полиция съставиха 16 акта и наложиха 443 глоби с фиш през изминалата седмица. Сред установените нарушения са неправомерно паркиране върху зелени площи, тротоари и места със специален режим, управление на електрически тротинетки в нарушение на изискванията, замърсяване на обществени пространства, неспазване на пътна сигнализация, както и неизпълнение на задълженията на собствениците на животни.
За отчетния период са преместени 8 излезли от употреба моторни превозни средства на площадката за кратковременно съхранение. Наложени са 287 глоби с фиш от служители на Звено "Общинска охрана“ към отдел "Обществен ред и сигурност“ и 156 глоби с фиш от група "Общинска полиция“.
Контролът е част от предприетите превантивни мерки за ограничаване на нарушенията и за осигуряване на безопасна и достъпна градска среда. Проверките продължават и през следващите седмици.
