
За тежка катастрофа на магистрала "Тракия“ съобщиха от старозагорската полиция преди минути. Сигналът за пътния инцидент на 178-ми км посока София е подаден в 11:24 ч. днес.
По първоначална информация са се сблъскали "Нисан“, управляван от 19-годишна жена, "Ауди“ с 50-годишен шофьор и "Тойота“, управлявана от 36-годишна жена.
Пострадали са водачката на Тойотата, 9-годишно момиче и 42-годишна жена от Аудито, на които се оказва медицинска помощ.
Според очевидци, мъжът е бил изваден с рязане на ламарини от пожарникарите. Тримата водачи са тествани за употреба на алкохол, отчетени са отрицателни резултати.
Затворени за преминаване са активната и скоростната лента. Трафикът на тежкотоварни автомобили се осъществява по обходен маршрут: пътен възел "Чирпан“ – път II-66 – пътен възел "Свобода“ – магистрала "Тракия“ /при 184-ти км/. Движението в района се регулира от екип на "Пътна полиция“.
