
Комплексът за култура и изкуство бе предсрочно реновиран и представен днес. "Сградата вече разполага с всички необходими документи за експлоатация и през следващата седмица предстои поетапно ползвателите ѝ да се връщат в нея“, увери зам.-кметът Милена Желева.
Сред най-значимите подобрения на бившия Пионерски дом са изграждането на асансьор във външната част на сградата за хора с увреждания. Поради конструктивните особености на съществуващото стълбище не е било възможно неговото разширение.
Обновеното подпокривно пространство ще се използва за съхранение на реквизити и оборудване. Изградено е и нощно осветление.
Мирослав Енчев, управител на фирмата изпълнител "Дескрийм Билдинг“ ЕООД, отбеляза, че въпреки предизвикателствата проектът е завършен "успешно и предсрочно“. Срокът за изпълнението бе 30 месеца със старт 2 април 2024 г. Стойността му е 1 665 000 лв., а финансирането идва по Механизма за възстановяване и устойчивост.
Дора Илиева, председател на читалище "Родина 1860“, и Миглена Манолова на СНЦ "Загорче“, споделиха удовлетворението си от постигнатия краен резултат.
Сградата ще бъде оградена, което ще позволи по-добро опазване на пространството. През летните месеци дворът ще дава възможност школите да организират открити дейности и инициативи.
