
Фотографска изложба "Отвъд оградите“ ще бъде открита утре от 13:00 ч. Автори са талантливите фотографи от "Улиците на Стара Загора“ – Ивайло Аврамов и Деян Петков, а снимките ще бъдат изложени на оградните пана на парк "5-ти октомври“ в Стара Загора.
Идеята за изложбата е на Творчески колектив "На улицата“ и се реализира с подкрепата на общината. Проектът е част от няколко планирани намеси в градската среда под общото име "Виж Стара Загора: съвременно изкуство в публичното пространство“.
"Изложбата включва фотографии на емблематични за града ни пространства. Тя има за цел да ни припомни високата стойност на тези места, която, увлечени в ежедневието, често забравяме да оценим“, отбелязват организаторите.
Проектът е финансиран по проект "Община Стара Загора – хилядолетна културна идентичност и устойчиво развитие чрез изкуство, иновации и традиции“, финансиран от Европейския съюз чрез Националния план за възстановяване и устойчивост, процедура BG-RRP-11.021 Схема за безвъзмездна помощ “Ново поколение местни политики за култура за големи общини“.
