
Старозагорският окръжен съд наложи наказание от четири години лишаване от свобода, при първоначален "строг“ режим, и глоба в размер на 20 хил. лева са наложени на 39-годишния криминално проявен Д.Т.
Дилърът е признат за виновен в това, че през периода от 10 януари до 14 февруари е пласирал метамфетамин, хероин и кокаин в Старозагорско на обща стойност 104 957,64 лв. в условията на опасен рецидив.
Съдът постанови да бъдат отнети в полза на Държавата и унищожени останалите след анализ количества високорискови наркотични вещества.
Одобреното от съда споразумение не подлежи на обжалване и/или протестиране и има последици на влязла в сила присъда.
Същевременно стана ясно, че старозагорски полицаи са извършили претърсване и изземване на адрес в Стара Загора, обитаван от 28-годишна жена.
Там са открити и конфискувани 22 полиетиленови пликчета съдържащи бяло кристалообразно вещество. Изготвената експертиза установява, че това е метамфетамин с общо тегло 104,66 грама. Жената е била задържана за срок до 24 часа.
Образувано е бързо производство под надзора на Районната прокуратура в Стара Загора.
