
Казанлъшкият районен съд осъди при строг режим на 1.6 г. затвор 31-годишния Н. А. Той трябва да плати и глоба в размер на 1000 лева.
Освен това е лишен от право да управлява моторно превозно средство за срок от две години и да заплати и стойността на лекия автомобил /9250 лв./, с който е извършено престъплението.
На 4 юни м.г. осъденият е шофирал в Казанлък с амфетамин и метамфетамин, като деянието е извършено повторно.
Той е признат за виновен и за това, че е попречил на полицаите да изпълнят служебните си задължения, като бяга от тях, за да осуети проверка.
При преследването е крещял да го оставят, защото имал нож и щял да ги наръга. Изведнъж спрял рязко и извадил острието, което било избито от ръката му. Продължил да оказва съпротива, но бил озаптен с белезници.
Присъдата подлежи на протестиране и обжалване в 15-дневен срок пред Старозагорския окръжен съд.
