
В четвъртък започва ремонт на 10-километровото платно за Бургас на на магистрала "Тракия“ в област Стара Загора. Строително-монтажните работи ще са в участъка между 208-и и 218-и км.
Трафикът ще преминава двупосочно в платното за София, като ще бъдат обособени по една лента в посока Бургас и една лента в посока столицата.
При интензивен трафик ще се въвежда реверсивно движение. То предвижда две ленти за Бургас и една за София или две ленти за пътуващите към столицата и една в посока Бургас, които ще бъдат организирани в зависимост от натовареността. Организацията е поверена на "Пътна полиция“.
При изпълнение на ремонта ще бъде спряно движението по пътен възел "Стара Загора“ при 208-и км. Автомобилите няма да могат да преминават по пътните връзки от магистралата към път I-5 в посока Стара Загора, както и от първокласния път, идващ от Стара Загора и Хасково към магистралата в посока Бургас.
Движещите се в посока София – Стара Загора ще се пренасочват от пътен възел "Чирпан Изток“ при км 184+709 по път II-66 до Стара Загора. Възможен обходен маршрут за пътуващите от Хасково и от Стара Загора в посока Бургас по първокласните пътища I-5 Стара Загора – Казанлък и път I-6 Казанлък – Бургас.
Технологичният проект за ремонт на отсечката предвижда цялостна подмяна на асфалтовата настилка, отводнителни дейности, обновяване на знаците и ограничителните системи, нова маркировка и др.
На обекта ще се работи ежедневно, за да завършат строително-монтажните работи възможно най-скоро. Прогнозният срок е 31 октомври. Ремонтните дейности са възложени по договора за текущ ремонт и поддържане на от "Автомагистрали“ ЕАД.
Припомняме ви, че в момента се ремонтира платното за Бургас в Софийска, Пазарджишка и Сливенска области.
В Софийско строителни работи се извършват в 9-километров участък между 24-и и 33-и км. В област Пазарджик се ремонтират 8 км между 90-и и 98-и км, а в област Сливен – 11 км между 262-и и 273-и км.
