
Злато, сребро и три бронзови отличия на провелото се Държавно първенство по Муай Тай и надпреварата за Купа Варна в стил Фулконтакт спечелиха в деня на празника на Стара Загора състезателите на Спортен клуб по кикбокс "Хара“.
Първи в надпреварата и шампион в стил Фулконтакт при най-тежките юноши младша възраст стана Михаел Иванов.
В най-тежкият рингов стил в дисциплината Муай Тай вицешампион на държавния шампионат е Алекс Иванов.
С бронзово отличие и третото място в класирането в същата дисциплина завоюва Радослав Димитров, капитан на отбора и най-младия и перспективен състезател на клуба. Бронзов медал при мъжете спечели в дебюта си пък Светлозар Велков.
В категория до 67 кг с най-много участници в тази възрастова група с много тактическа дисциплина до третото място стигна Самуил Начев.
Страхотно впечатление и мотивация за целия отбор бе завръщането на ринга след дълго отсъствие на Иван Динев в стил Муай Тай. Заради ангажиментите си за включването на България в Еврозоната не успя да се концентрира достатъчно и не достигна до призовите места.
В стил Фулконтакт, много сериозна заявка за влизане в призовата тройка направи Добромир Иванов, който поради делови ангажименти не успя да се съсредоточи изцяло върху поставените му цели на това съревнование.
"Поздравяваме всички Старозагорци по случай празника на града и си пожелаваме повече успехи, както на нас, така и на всички спортисти, треньори и спомоществователи“, съобщиха от клуба.
