
По повод Международния ден на учителя – празник, който се отбелязва по света от 1974 година на 5 октомври в знак на признание към неоценимата роля на учителя – в Пето основно училище "Митьо Станев“ се състоя тържество с с изяви на талантливи деца.
"Старозагорската образователна система е една от най-добре работещите в страната. Вие сте сплотена общност. Поздравявам общината, че прави толкова много за образованието на територията си. Желая ви здраве и сили по пътя на отговорната ви мисия“, каза в приветствието си образователният министър Красимир Вълчев.
Заместник-кметът Надежда Чакърова поздрави учителите, които изграждат младото поколение с думите: "Учителят дава духа, сърцето си и знанията на нашите деца.
От името на кмета Живко Тодоров благодаря и се прекланям пред вашия труд. Знам колко кураж се изисква, за да предавате не само знания и умения, но и ценността да бъдат добри хора.“
Празничната програма включваше изяви на седмокласничката Николета Димитрова от Девето ОУ "Веселин Ханчев“, дуетно изпълнение на Михаела Пантелеева и Михаела Георгиева от VI клас, загадки и дигитални игри, посветени на развитието на образованието, както и фолклорни изпълнения на децата от група "Настроение“ при ОУ "Кирил Христов“.
Вълнуваща презентация за историята на старозагорските училища представи Динко Цвятков, директор на СУ "Иван Вазов“.
Сред официалните гости бяха още зам.-кметът арх. Мартин Паскалев, Милена Йолдова-Стоянова, началник на Регионалното управление на образованието, Иванка Сотирова, обществен посредник и Иван Поров, председател на учителския синдикат в Стара Загора.
