
Едри отпадъци, изхвърлени безцеремонно в зелени площи, нерегистрирани домашни любимци и паркиране против правилата присъстват в седмичния бюлетин за констатирани нарушения на общинските наредби.
Той се изготвя от проверяващите екипи на Звено "Инспекторат“ и Група "Общинска полиция“ и съдържа 14 акта за административни нарушения“ наложени между 11-ти и 17-ти август.
В два случая граждани са избрали да се отърват от ненужните си вещи като ги стоварят в зелени площи, вместо да ги транспортират до площадката за разделно събиране в кв. "Железник“ или до депото за отпадъци край село Ракитница.
От дървена дограма и друга едрогабаритна смет се е освободила жена, изхвърляйки я в зелената площ на общински път в местността "Орта Бозалък“.
Във втория случай е престъпен нормативният текст, който забранява да се изхвърлят отпадъци на неразрешените затова места. Глобата за мъжа, който с товарен автомобил е превозил строителните си отпадъци до околовръстния път покрай Богомилово, ще бъде между 300 и 1000 лв.
В два случая проверяващите служители са открили домашни любимци, чиито стопани ги отглеждат в разрез с правилата. Жена в кв. "Казански“ не е направила необходимото, за да се сдобие нейната белгийска овчарка с административен паспорт, издаден от администрацията.
Същото нарушение е установено и при друга старозагорка, която живее на ул. "Св. Княз Борис“ и притежава йоркширски териер. Регистриран е и случай на домашен любимец, разхождан без повод.
В друг случай мъж е инсталирал кафе автомат до стената на своята къща, без да притежава разрешение за това.
Инспекторите са забелязали и няколко случая на несъобразено с реда паркиране, 3 от тях са на водачи на таксиметрови автомобили, има и нарушител, управлявал тротинетка. Наложените санкции глоба с фиш на стойност 20 лева са 409.
От общината апелират да се спазват текстовете на наредбите, както и издадената заповед на кмета Живко Тодоров от 13 февруари, в която се определя пожароопасен сезон, който продължава до 30 ноември.
