
Търговци на зеленчуци, замърсители на тротоари, изхвърлили отпадъци край контейнери за смет и граждани, попийвали алкохол на открито са санкционираните през изтеклата седмица на юли.
Това сочи справката за констатирани нарушения, изготвена от Звено "Инспекторат“ и Група "Общинска полиция“. Проверяващите екипи са наложили 15 акта за административни нарушения.
И през миналата седмица с помощта на камерите от видеонаблюдението е регистриран замърсител, който разтоварил бус с чували, пълни с найлонови, пластмасови и хартиени отпадъци и ги е зарязал на тротоара, близо до контейнер за смет.
В село Ракитница пък гражданин е глобен, защото е разположил три маси за продажба на зеленчуци в противоречие с издадената схема.
Санкция ще заплати мъж, който отглежда куче, порода немска овчарка и не го е декларирал в административното си бюро по местоживеене. Домашният любимец има паспорт, но щом не е деклариран то за него не се заплаща дължимата такса. Другият случай, свързан с животно, отглеждано у дома, е било извеждано без повод.
В седмичната справка за периода 21-ви – 27-ми юли присъстват редовните случаи (4 на брой) за паркиране на нерегламентирани места, където би се попречило на водачите на други моторни превозни средства.
Въпреки изключително горещото време, петима са заловените любители на консумацията на алкохол на открито. Наложените санкции глоба с фиш на стойност 20 лв. са 107.
