
25 деца на възраст от 10 до 15 г. се включиха в спортната надпревара под мотото "Футболът срещу агресията“, която е част от кампанията "Хайп за доброто“.
Инициативата бе организирана от Местната комисия за борба срещу противообществените прояви на малолетните и непълнолетните (МКБППМН) към Община Стара Загора, с подкрепата на Футболен клуб "Локомотив“ с треньор Росен Тонев и в партньорство с домакините от ПГСАГ "Лубор Байер“.
Децата излязоха на терена с ясната цел да покажат, че спортът е път към приятелството, а не към агресията. "Нека този ден ни напомня, че спортът е сила, която обединява, възпитава и изгражда“, заяви при откриването Донка Вътева, секретар на Комисията.
"Живеем в свят, в който агресията често се крие зад всеки ъгъл и се възприема като нещо нормално – толкова, че понякога остава дори незабелязана.
Тук сме само приятели на спорта, на футбола и на доброто“, допълни тя и подчерта, че за най-добрите участници са предвидени и индивидуални отличия – в знак на признание за усилията, спортсменския дух и позитивното поведение.
На футболното игрище на ПГСАГ "Лубор Байер“ децата бяха разпределени в два отбора – "Бели“ и "Зелени“. Всеки отбор бе съставен от 6 + 1 играещи състезатели. Срещата се проведе в две полувремена от по 20 минути с 5-минутна почивка между тях. Крайният резултат бе 5:3 за "Бели“.
Всички състезатели получиха спортни раници, бутилки за вода, топки, Наръчници по безопасност за деца и родители, информационни материали, свързани с превенцията на наркотични вещества, брошура с програма "ВАКАНЦИЯ 2025“ под мотото "Код: Сигурно бъдеще“ и книжка с общинската програма "ЛЯТО“.
