
Снощният ММА двубой между старозагорските бойци Георги Валентинов и Митко Илиев неочаквано днес сутринта придоби политически оттенък. В лютата битка на ринга Валентинов отхапа меката част на лявото ухо на опонента си, което взриви мрежата и отключи преекспонирането на най-различни теми.
"Факт е, че от Стара Загора сме известни, освен с поетите и липите, и с яденето на уши. Обикновено обаче са свински, със соев сос. Признаваме си – такова нещо не сме очаквали, дори от ГЕРБ.
Всичко това вероятно е част от кампанията по кандидатурата на града ни за Европейска столица на културата през 2032 г. Това не е спортно нарушение, това е традиция! Продължаваме напред!“, написаха във Фейсбук от партия "Възраждане“ в града на липите, прикрепяйки снимки на Бойко Борисов и Георги Валентинов с Живко Тодоров.
Това бе и поводът да потърсим градоначалника на Стара Загора.
ГЛЕДАХТЕ ЛИ БИТКАТА?
Срещата беше доста интересна. Гледах я, защото в нея участваха двама старозагорци. Първо искам да поздравя Митко Илиев, когото съм награждавал и познавам много добре. Той е много добър спортист.
За съжаление постъпката на Георги Валентинов беше изключително недостойна. Това, което той направи по никакъв начин не кореспондира със спортния дух, феърплея и най-малкото което трябва да направи е да се извини.
ЛОШ ПРИМЕР ЗА ПОДРАСТВАЩИТЕ
Агресията и подобно животинско поведение не трябва да се толерират. Разграничавам се напълно и смятам, че всеки адекватен човек разсъждава така.
Ще видим през следващите дни дали Георги Валентинов ще има сили да го направи. Награждавал съм всички старозагорски спортисти, които са постигали успехи.
"ВЪЗРАЖДАНЕ“ – СТАРА ЗАГОРА ПУСНАХА ТОЧНО ТАКАВА СНИМКА С ВАС И ГЕОРГИ ВАЛЕНТИНОВ
Това е злоупотреба. Ние спазваме определен тип и код поведение и аз осъждам снощното такова на Георги Валентинов, което няма нищо общо със спорта.
Относно въпросната публикация бих казал, че когато нямаш аргументи в полето, в което работиш се стига до такива неадекватни спекулации, да не говорим, че същите хора бяха замесени в трошенето на сградата на Европейския парламент в София.
