
Под мотото "Силата е в избора“ изключително успешно премина Денят на отворените врати в Превантивно-информационния център по зависимости в Стара Загора, прецени днес Моника Маринова, секретар на Общинския съвет по наркотични вещества.
Поводът за празника в ПИЦ бе 14-ият рожден ден от създаването му, както и отбелязването на Международния ден за борба със злоупотребата и нелегалния трафик на наркотични вещества.
Секретарят на общината Николай Диков увери присъстващите в готовността на местната власт за бъдещи съвместни смислени инициативи в полза на превенцията.
Гост на празника бе и психиатърът д-р Иван Добринов, един от инициаторите за създаването на ПИЦ по зависимости в Стара Загора. Водосвет за здраве на работещите в центъра отслужиха отец Димитър и иконом Иван Генов от църквата "Св. Троица“.
В частта "Попитай специалиста“, насочена към учители, педагогически съветници и психолози от старозагорските училища, бяха зададени въпроси към психолозите в ПИЦ и споделени трудностите при работа с деца.
Като част от празника се прожектира и филм на ПИЦ, озаглавен "Пътят към свободата“, насочен към лица над 18 г. Присъстващите разгледаха изложба на детски рисунки на тема "Чудото живот“. "Раздадохме брошури, има и табло, което напомня за съществуващата платформа за подаване на сигнали drugstop“, разказа още Моника Маринова. Прекият път към нея е тук: https://drugstop.bg/.
Всеки присъстващ е узна рисковете от употребата на вейп, наргиле, енергийни напитки, снус, райски газ, наркотици и алкохол.
