
Сухи треви и отпадъци са се запалили до старозагорския кв. "Лозенец“. Пожарът е локализиран и изгасен бързо. Това оповести Пламен Тодоров, началник на отдел "Опазване на обществения ред и управление при кризи“.
На мястото е извикан екип на пожарната, който е потушил пламъците. Няма пострадали хора и нанесени щети, уточни Тодоров. Причините за пожара все още не са изяснени.
Припомняме ви, че е издадена е заповед на кмета Живко Тодоров с дата 13 февруари 2025 г., в която се определя пожароопасен сезон на територията на община Стара Загора за времето от 17 февруари до 30 ноември.
Абсолютно забранено е паленето на открит огън в междублоковите пространства, както и във вътрешните дворове на жилищните кооперации. Приготвянето на зимнина не може да се извършва на открито, зарята също е забранена.
