
В курортното селище Старозагорски минерални бани за 17-и път организират в навечерието на Еньовден Празника на слънцето, билките и водата.
Всички желаещи могат да се присъединят в петък още с посрещането на първите слънчеви лъчи в 6:00 ч. в централния парк на селото, когато ще се берат и билки.
На следващия ден от 8:00 ч. е виенето на венец и подреждането на традиционни гозби и чай с билки. Празникът ще бъде официално открит в 10:00 ч. с фолклорна програма с песни и танци и изпълнение на народната певица Галина Дурмушлийска.
Своето творчество ще представят самодейците от читалищата на селата Сулица, Ново село, Остра могила, Сладък кладенец, Лозен, Казанка, Пряпорец, Елхово, Сърневец и Старозагорски бани.
Организатори на събитието са Народно читалище "Христо Ботев – 1952“, ДГ №16 "Горски кът“, кметство на Старозагорски минерални бани, с подкрепата на Община Стара Загора и НФК по "Програма Културно наследство“. На празника ще бъде представена изложба и работилница на проекта "Занаят Чеканка“.
